Blutec Cordless Vacuum Cleaner BSB-CVC-21V
9,900.00 Original price was: 9,900.00. 6,850.00Current price is: 6,850.00.
Blutec Cordless Vacuum Cleaner BSB-CVC-005/21V, 400W, 72-84db, 23.60z, 3 Different Nozzles, 3 Different Heads, 2 Batteries, 1 Charger, Dust Container. Remove dust, Dirt, and Debris from Many Surfaces
| Weight | 2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 30 × 40 cm |
In stock
Category: CORDLESS MACHINES
Tags: BLUTEC, CORDLESS
Description
- Lightweight: Weighs only 23.60 oz, making it easy to handle and operate.
- Powerful & Quiet: Operates at a noise level of 72-84 dB for efficient yet quiet cleaning.
| Brand | Blutec |
| Special Feature | Cordless |
| Filter Type | HEPA Filter |
| Form Factor | Handheld |
| Colour | Blue |
| Model Name | Cordless vacuum cleaner 21V, 400W |
| Product Dimensions | 30L x 30W x 30H Centimeters |
Reviews (0)
Be the first to review “Blutec Cordless Vacuum Cleaner BSB-CVC-21V” Cancel reply
Shipping & Delivery
FREE DELIVERY
Related products
BLUTEC 13 MM IMPACT DRILL MACHINE REVERSIBLE ID13E SERIES
BLUTEC 26mm Cordless Rotary Hammer BSB-CRH 26mm
BLUTEC Cordless Air Blower machine for Dust Cleaner, 21V 2.0A 2 batteries