YURI ANGLE GRINDER 801-100MM-SP801
Original price was: 2,800.00.Current price is: 1,799.00.
Angle Grinder for Grinding, Cutting, Polishing (4 inch/100mm), 850W Yellow Grinder Machine with Auxiliary Handle
Weight700 kg
Dimensions35 × 15 × 15 cm
Only 1 left in stock
Description
  • YURI Speed ANGLE GRINDER 801-100MM – SP801
  • Maximum Speed: upto 11000 RPM
  • Wheel Diameter: 100 mm
  • Sales Package: 1Pcs Handle, 1 Pcs Wheel Guard, 1Pcs Wrench.
  • 100% Copper Motor.